Pages - Menu

sobota 14. prosince 2013

Budu zase označen za nepřítele turistického ruchu?

Autokemping Konopáč, autor: www.zeleznehory-hm.cz
Zdroj: www.zeleznehory-hm.cz
V pondělí 16.prosince zasedá v Multifunkčním centru Zastupitelstvo města Heřmanův Městec.

Poslední jednání v tomto roce má na programu stěžejní bod - rozpočet na příští rok - který uzavře celé jednání. Dopředu však tuším, že nepříjemno mne čeká už v úvodu...

Never ending story

Nekonečný příběh půjčky občanského sdružení AUTOMOTOKLUB Heřmanův Městec v sobě skrývá celou síť nedorozumění, neumětelství, ale také cíleného konání. Za vším je půjčka, kterou město poskytlo sdružení v roce 2009 na opravu hráze přírodního koupaliště na Konopáči a kterou se jaksi nedaří splácet.

Zastupitelstvo naposledy dodatkem č.3 ke smlouvě v únoru 2013 odložilo splácení roku 2012 na rok 2013. Už tehdy jsem protestoval a upozorňoval kolegy zastupitele na neprůhlednost celého příběhu, včetně nebezpečí, že nebude jak a po kom půjčku vymáhat. Vedl mne k tomu chaos se zánikem a vznikem sdružení na přelomu let 2011 a 2012, o kterém Rada města ani Zastupitelstvo nevědělo a který nám z původního sdružení s jedním IČ (zánik 9.12.2011) najednou vytvořil zcela nové IČ (vznik až v 27. 2. 2012) a světe div se s totožným názvem. To celé bez dalších právních úkonů - tedy změn na katastru nemovitostí či obchodním rejstříku, kde občanské sdružení založilo obchodní společnost AUTOKEMPING KONOPÁČ, spol. s r.o.

Ačkoliv jsem chtěl s ohledem na svůj mandát zastupitele svou aktivitou na půdě zastupitelstva ochránit pohledávku města vůči občanskému sdružení, byl jsem v celém příběhu označen za nepřítele cestovního ruchu v Heřmanově Městci. Ještě lepší příběh byl, kdy mi bylo podsunuto, že mám na Konopáči svůj vlastní podnikatelský záměr. Navíc jsem byl taktně upozorněn, že hokejbalisté kdysi taky jednou požádali o odklad půjčky a že to na Radě města zaznělo jako silný protiargument k mému konání. Hezké vystřízlivění pro mne samotného...

A máme tu prosinec 2013 a bod programu jednání zastupitelstva č.2 má opět návrh na změnu splátkového kalendáře o.s.  AUTOMOTOKLUB Heřmanův Městec. K 30.11.2013 měla být zaplacena další splátka (134.550 Kč) - není. AUTOKEMPING KONOPÁČ, spol. s r.o. (tedy společnost vlastněná sdružením - a od 6.12.2013 už konečně i správně uvedena na Obchodním rejstříku) jako jediná z ubytovacích zařízení v rámci města figuruje v zápise finančního výboru o kontrolách poplatků jako neplatič a je po této společnosti dlužná částka městem vymáhána.

Návrh je tedy na stole. Odložit splácení na rok příští - naši "neplatiči" prý uhradí v příštím roce ne 135, ale 270 tisíc. A to poté co stále odkládáme splácení. Vše "zajištěno" návrhem záruky letního kina v areálu kempu prý v majetku občanského sdružení a prý v hodnotě téměř půl milionu korun. Netušil jsem, jak luxusní máme letní kino... Aktuální ekonomický vztah městské organizace KINO a KEMPU by jistě stál za samostatnou úvahu (nájem, provoz, údržba, investice,...).
Na území města je aktuálně evidováno téměř tisíc ekonomických subjektů. Přál bych všem takovéto VIP podmínky pro činnost či dokonce obživu. Měli bychom se v našem městě krásně. 
Zastupitelstvo se s tím v pondělí popasuje. Jak jsem již pochopil lidské provázanosti v Heřmanově Městci včetně příbuzenských vazeb, tak nepředpokládám rozhodování s chladnou hlavou, ale pod vlivem emocí. Očekávám, že budu opět v roli toho špatného, ale pro mne to je jednoduchá matematika - je tu už 4 roky dlužník městských peněz, za které mám jako zastupitel odpovědnost.

Nebo se ve svém odhadu mýlím a zastupitelstvo mne v pondělí překvapí? Uvidíme...

Žádné komentáře:

Okomentovat