Pages - Menu

pondělí 9. června 2014

Život v Heřmanově Městci

Přijďte probrat vaše postřehy, trápení, starosti, ale i přednosti a pozitiva života v Heřmanově Městci. 

Těmito slovy začíná pozvánka na besedu s členy spolku Živé město Heřmanův Městec. Několikrát jsem na svém blogu volal po zpětné vazbě, po tom, aby lidi v mém okolí nebyli lhostejní a zajímali se o život kolem sebe. Ve středu 11.června od 19:00 v hasičské zbrojnici máte všichni jedinečnou příležitost začít město měnit.

Byli jsme dva...


Na začátku jsme byli dva, pak nás bylo osm, potom sedmnáct a teď už díky petici víme, že na naši snahu slyší skoro 600 lidí.

Chtěli jsme začít oživovat město. Oprostit ho od politických a zájmových tlaků. Chtěli jsme oslovit lidi v našem okolí, protože už nechceme přihlížet...

Jsem moc rád, že se nám daří probouzet slušnou formou všechny ty, co dosud mlčeli. Jsem rád, že už se na snahu žít ve městě lépe necítím já osobně tak sám. Všichni, kdo se zapojili, se našli ve společném mottu: Máme město rádi, děláme zde spoustu věcí ve svém volném čase a jsme patřičně hrdí na to, že žijeme právě v Heřmanově Městci. A chceme živé město!

Zatím jsme se scházeli v malém kruhu, dá-li se tak cca 30-členný kolektiv nazývat. Teď je řada na Vás! Moc se těšíme, že se nás ve středu sejde hodně. Moc se těšíme, že budeme hledat cesty, jak ve městě zase o kousek lépe žít.

Nezvu vás jako heřmanoměstecký zastupitel, jako nějaký politik někde z jiného světa. Ale zvu vás jako váš soused. Jako člověk co tu žije s vámi a který našel silnou skupinu lidí, kteří chtějí změnu. Chceme se vám poprvé představit, chceme s vámi otevřeně probrat vaše postřehy a trápení. Nechceme vám slibovat nebeské zámky, nechceme se prsit nesplnitelnem.

V životě města je spousta témat. Vše nejde jednou besedou pojmout. Pojďme však začít hledat cesty. Máme velkou příležitost. Poprvé tuto středu. Společně...

Žádné komentáře:

Okomentovat