Pages - Menu

pátek 28. září 2018

REPATRIOTI...

Myslel jsem, že vydržím nereagovat na provokace, lži, tendenčně a útočně psaná prohlášení na facebooku, dopisy do schránek lidem či mailové hoaxy. Ale nejde to... po volebním letáku sdružení s názvem Patrioti HM ve schránkách po městě napsat musím, neboť útok na mne je velmi intenzívní a zlý. A dokument s ambicí volební agitace má na svých stránkách jednu lež za druhou.


Nehodlám se však pouštět do debat na internetu. K tomu tento text neslouží. Jsem připraven se kdykoliv obhajovat z očí do očí, veřejně. Osobně. A předkládat i na stůl důkaz za důkazem proti lžím a pomluvám. Ale jsem taky přesvědčen, že to dělat nemusím.

Protože mám proto tyto důvody:

Čtyři roky jsem se věnoval městu s plným nasazením. Chodil každý den na radnici a řídil radu i zastupitelstvo. Výtky byly, což je normální, nikdo není dokonalý, ale za celé 4 roky neměly osobní charakter. Špatnou osobou jsem se stal až těsně před volbami, kdy zastupitel města A.Jiroutek a jeho parta najednou objevují moje děsivé vady. Moje, coby jednotlivce. Nikoho jiného. Tedy ostatních 20 zastupitelů města (včetně jich samotných) jsou jen a jen "vzduch". Oni sami celé 4 roky nebyli schopni pro město nic udělat. S výjimkou urychleného zařazení renovace palubovky do rozpočtu města 18.června tohoto roku, kdy kromě pana Mráze rychle hlasovali a přehlasovali zastupitele Živého města, aby se za pár týdnů předháněli s mínusy v rozpočtu a že se palubovka nestíhá dělat o prázdninách. "Kecy v kleci", že z židle opozice nic nemohou, jim hravě vyvrací chování KDU-ČSL, která naopak bez ohledu na koalici/opozici ve městě zanechala za uplynulé 4 roky jasnou stopu. ODS tedy není - zapomeňme, minulost s ní spojená není - zapomeňme - dnes jsme Patrioti města... A máme cíl: poplivat a odstranit Kozla.

Volební kampaň by v normální slušné společnosti měla být o souboji názorů, námětů a vizí, jak městu a lidem v něm nabídnout lepší a spokojený život. Čtyři uskupení tuto cestu nabízí, jedno jen plive. Volič 5.-6.10. rozhodne. Morálka společnosti se ukázala ve velké politice poměrně drsně. Prezidenstké volby i ty parlamentní nabízely různá dna morálky a hranice kam až lze zajít. Chci věřit, že naše město není na toto dno uvrženo a naopak komunální volby budou o výběru vizí kupředu, ne vizí zloby.

Za sebe mám z celé předvolební kampaně jednoduchý závěr:
pokud je lepší budoucnost města bez Kozla, tak tak volme. Já tu žiju taky a tak lepší budoucnost chci taky. Pokud je však lepší budoucnost to, že je třeba odstranit Kozla, místo čestně předčit Živé město ve volbách, tak si nemyslete, že se leknu či bojím. Nebál jsem se v letech 2014 a 2015 poté co jsem A.Jiroutka vystřídal na židli starosty, a kdy mi lidé ze stavebních firem napojených na jeho okolí vyhrožovali a anonymně i telefonovali. A věřte, že ten tlak byl veliký a mnohdy drsný. A nejen ve městě, ale i ve VAKu, kde seděl dlouho po volbách stále v představenstvu, pobíral odměnu a nehodlal odejít. Nebojím se ani minulosti jeho nejbližších na kandidátce. Včetně těch trestaných.

Divím se spíše těm, které z kandidátky č.1 znám osobně a kteří se mnou i mnohdy úzce spolupracovali a přesto jsou pod texty společnou silou podepsáni. Nevěřím, že by takový text odsouhlasili a měli stejné smýšlení o mě takoví lidé jako bývalý ředitel ZŠ pan Mráz, současná ředitelka DDM Vacková, bývalý starosta V.Dostál, kronikářka města E.Bočková či třeba velmi aktivní člen Osadního výboru v Chotěnicích pan Poskočil. Copak se při těch úsměvech a spolupráci se mnou po celou dobu přetvařovali? Copak najednou procitli a objevili ve mě ďábla?

A pokud je cílem mne vyprovokovat a vtáhnout do této formy kampaně, tak kde je vaše odvaha? Proč mi to nedokážete říkat do očí? Máte ještě další trumfy? Poslední týden před volbami ještě přitvrdíte? Tak co třeba, že ve výčtu mých vad a údajných hrozeb městu doposud nebylo použito, že:

- až do září 2017 jsem byl členem Krajské rady České unie sportu Pardubického kraje a podílel se třeba na olympiádě dětí a mládeže, atletickém čtyřboji základních škol a vůbec  podpoře sportu v Pardubickém kraji. Na další období jsem i přes nabídku nekandidoval, abych se mohl věnovat městu. I nadále s funkcionářskými špičkami sportu v Pardubickém kraji a ČUS udržuji přátelské kontakty, což způsobilo ve městě děsivé akce jako je MČR v badmintonu, Mistrovství VČ v orientačním běhu, MČR v jezdeckém sportu či krajská finále Olympiády dětí a mládeže v naší hale ve florbale nebo nedávné vyhlašování výsledků Olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje v našem kině za účasti starostů měst, radního kraje a nejlepších 80 sportovců kraje... 

- v roce 2017 jsem byl členem organizačního výboru Mistrovství světa v mém milovaném hokejbale v Pardubicích. A jsem vinen i tím, že jsem jej do ČR svým funkcionařením v letech 2006-2016 v hokejbale přivedl a také ve světové federaci, kde jsem zasedal na konferencích v letech 2011-2016, i celé MS spoluprosadil. A také jsem spoluvinen tím, že MS bylo dokonce i rekordně nejnavštěvovanější akcí tohoto sportu v celé jeho historii. A jsem i vinen tím, že jsem dobrovolně v roce 2016 svaz coby jeho předseda opustil (ne jak lživě leták uvádí, že jsem byl odvolán) a dále již nekandidoval ani se funkcionářsky nijak dále neangažoval...

- až dosud jsem stále hrdým členem komise pro neolympijský sport Českého olympijského výboru (po Guthu-Jarkovském druhým člověkem našeho města s hlavičkou bydliště Heřmanův Městec) a stále jsem i součástí práce této expertní skupiny a tedy i funkcionářských řad ČOV...

- až dosud (a v létě 2019 to bude 20 let) jsem nadšeným a hrdým předsedou SK Ježci Heřmanův Městec - klubu, který v našem městě ke sportu přivedl již více než 500 Ježků a vybudoval sportovní stadion za své prostředky, který je jedním z nej v kraji, ale i celé ČR. A stále klub aktivně řídím. Jen pozor už nehraju. Dovolil jsem si tělo zničit a podstoupit dvě poměrně blbé operace...

- a taky jsem od roku 2008, kdy vznikla, jediným majitelem a jednatelem firmy YOKOSOFT company s.r.o., nikoliv jejím zaměstnancem, či jak se v letáku píše veselým fakturantem. Myslí se té firmy, která dlouhé roky finančně podporuje nejen Ježky, ale i další sportovní aktivity a třeba i dlouhé roky Hudební léto v Heřmanově Městci, kdysi i kino a další kulturní aktivity ve městě. Té firmy, která až do roku 2014, tedy do mého nástupu na radnici spravovala web města. Web, který městu získával medailová ocenění v kraji i ČR, a kterými se tak hezky chlubil předchozí starosta města. Tedy té firmy, která po mém zvolení sama navrhla ihned radě města, aby provoz webu byl dělán bezplatně do doby nalezení nového správce a poté i bezplatné předání všech náležitostí webu novému správci. Té firmy, která od mého zvolení nefakturovala městu ani jedinou korunu...

- jo a taky mám republikově velmi úspěšnou dceru. Tu na mne také použijete, že s ní jezdím na závody? Nebo tohle už nemám očekávat? Sahat na děti kandidáta do zastupitelstva města ve svobodných volbách je už snad i pro jakéhokoliv "patriota čehokoli" příliš velký hnus... zvláště, když největší patriot má na kandidátce téměř celou rodinu a jeho chybějící dcera je napojena na městský rozpočet finančně už dlouhé roky...

A mohl bych psát své viny dál a dál, že?

Napíšu už jediné. A důrazně zopakuji: Ani ODS, ani Patriotů, ani osobní vendety A.Jiroutka se nebojím a bát nehodlám. Na rozdíl od nich mám svůj život a svědomí čisté! A budu městu držet palce, aby volbou ochránilo svůj vlastní čistý štít, ať už se bude jmenovat Plavec, Řehák, Zieris či Kozel. Čiré zlo ukryté za slogan s "rozumem a srcem" městu kromě mé osobní viny, potažmo mé osobní eliminace , nenabízí. I kdyby se nazvali REPATRIOTI. Oni totiž lidé, kteří přicházejí s kandidaturou a už ve fázi předvolební se neštítí použít ty nejpodlejší prostředky, tak i když jim to svobodná volba umožňuje, tak takoví by neměli být ani zastupiteli, natož pak mít ambici město vést. Chraňme naše město před zlem - máme všichni volbu 4 kandidátních listin s čísly 2 - 5!

Josef Kozel, současný starosta města Heřmanův Městec a lídr kandidátky Živé město v komunálních volbách v Heřmanově Městci
Žádné komentáře:

Okomentovat